forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
ТОП

ТОП "ГАРЯЧИХ" ЗАПИТАНЬ ДО ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ

У Стрийській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія».

Начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Іван Мартинів відповідав на запитання стриян щодо питань декларування доходів громадян.

Пропонуємо ознайомитись з відповідями на запитання:

Декларування доходів, якщо протягом звітного року змінили прізвище?

При заповненні декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) у рядку 3 згідно з даними паспорта вказуються прізвище, ім’я, по батькові платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

У разі якщо протягом звітного періоду, за який здійснюється декларування, або у наступному за ним році платник ПДФО змінив прізвище (ім’я, по батькові), у рядку 3 слід зазначити спочатку нове прізвище (ім’я, по батькові), а в дужках – попереднє прізвище (ім’я, по батькові).

Посадовець зауважив, що з 01.01.2018 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесені зміни до форми Декларації та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

Отже, фізичні особи, які відповідно до норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) зобов’язані та/або мають право подати Декларацію, починаючи з 1 січня 2018 року повинні звітувати за новою формою Декларації.

Податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору, зазначені в поданій річній Декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.

В яких випадках треба задекларувати доходи, отримані від продажу сільгосп продукції?

Відповідно до норм Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III, із змінами та доповненнями, для ведення, зокрема, особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений розмір не враховуються земельні ділянки, їх частки (паї), які не використовуються, тобто здаються в оренду, обслуговуються (абзац третій п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ).

Як роз’яснив начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Стрийської ОДПІ Іван Мартинів, якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. У цьому випадку до 1 травня 2018 року за 2017 рік необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити у термін до 1 серпня цього року самостійно нарахований податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Якщо ж сільськогосподарська продукція буде продаватись податковому агенту (юридичній особі або СПД-фізичній особі), то обов’язок нарахування та утримання податків покладається на такого агента.

Стрияни, які мають задекларувати доходи, можуть звернутися у Центр обслуговування платників (вул.Сколівська, 7) для отримання консультації щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати податку.

Лічильник

3973105
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Вся статистика
4266
4777
47464
3789537
137407
282610
3973105

Ваш IP: 54.198.134.127
СьогоднІ: 22-04-2018