forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
ЧОЛОВІКИ ДВОХ БУГАЛТЕРОК МІСЬКРАДИ

ЧОЛОВІКИ ДВОХ БУГАЛТЕРОК МІСЬКРАДИ "РОЗІГРАЛИ" ТЕНДЕР ХУДОЖНЬОГО УЧИЛИЩА

Стрийське художнє професійне училище у червні спробувало закупити електромеханічне обладнання очікуваною вартістю 270 тис. грн. Участь у відкритих торгах взяло лише двоє підприємців з сусіднього міста Дрогобич, 36-річний Юрій Костенко та 43-річний Олександр Неділенко. Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та досліджень.

Перемогу на даному тендері не здобув жоден з учасників, так як стрийські освітяни виявили ряд недоліків у пропозиціях двох учасників. При цьому і Олександр Неділенко, і Юрій Костенко допустились однакових помилок, наприклад подали додаток до проекту договору не за тією формою, яку вимагав замовник, а сертифікати та декларації на відповідність продукції були дійсними лише до 7 лютого 2018 року в обох учасників.

Решта довідок, які освітяни вимагали подати в довільній формі, наприклад про можливість поставити продукцію вчасно та про наявність матеріально-технічної бази, у двох дрогобицьких підприємців були одинаково оформленні за формою та змістом.

nomera5656При реєстрації у системі ProZorro, Олександр Неділенко та Юрій Костенко вказали у своїх контактах однаковий стаціонарний номер телефону – 0324551516.

Судячи з декларації, до 2017 року дружина Олександра Неділенка, Галина працювала бухгалтером у департаменті міського господарства Дрогобицької міської ради. Згодом Галина Неділенко висунула свою кандедатуру на посаду адміністраторі ЦНАПУ виконавчого комітету міської ради.

Дружина Юрія Костенка, Наталія також працює у Дрогобицькій міській раді головним спеціалістом бухгалтерського обліку виконавчого комітету.

І хоча Стрийський художній ліцей спочатку відхилив пропозиції двох дрогобицьких підприємців, в результаті Юрій Неділенко таки отримав пряме замовлення від освітян на поставку електромеханічного обладнання, неправомірно та без конкурсу.

Проводити переговорну процедуру у ліцеї не мали законних підстав, оскільки на відкриті торги, які освітяни провели спочатку у червні подалось двоє учасників, Костенко та Неділенко,  і лише у липні, коли замовник спробував повторно оголосити конкурс не подалось жодного учасника.

Відтак освітяни Стрийського художнього ліцею були зобов’язані провести ще одні відкриті торги і лише у випадку відсутності більше двох учасників, проводити переговорну процедуру закупівлі. Натомість замовник незаконно уклав угоду Юрієм Неділенком на 270 тис. грн, хоча сам підприємець беручи участь у відкритих торгах ще у червні пропонував поставити товар дешевше – за 250 тис. грн.

“Центр громадського моніторингу та досліджень” надіслав звернення в Західний офіс Держаудитслужби з вимогою перевірити факт незаконного проведення переговорної процедури Стрийським художнім ліцеєм та зобов’язати замовника розірвати неправомірний договір.

Також експерти Центру надіслали звернення в Антимонопольний комітет України з вимогою розслідувати незаконні антиконкурентні дії двох учасників закупівель, Олександра Неділенко та Юрія Костенко.