forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com

УКРПОШТА ПРИГРОЗИЛА, ЩО ПРИПИНИТЬ ДОСТАВКУ ПЕНСІЙ З НАСТУПНОГО РОКУ

УКРПОШТА ПРИГРОЗИЛА, ЩО ПРИПИНИТЬ ДОСТАВКУ ПЕНСІЙ З НАСТУПНОГО РОКУ

Національний поштовий оператор «Укрпошта» буде здійснювати доставку пенсій з 1 січня 2020 року лише за умови прийняття економічно обґрунтованого або ринкового тарифу.

Про це йдеться у відкритому листігенерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«…Я завчасно попереджаю вас, міністерство соціальної політики та Пенсійний Фонд України про те, що з 1 січня 2020 року Укрпошта не буде доставляти пенсії по нинішньому збитковому тарифу», – йдеться у відкритому листі.

Ігор Смілянський заявив, що в уряду є час до 1 вересня обрання одного із 2-х шляхів вирішення питання перегляду тарифу з доставки пенсій.

Перший шлях вирішення проблеми – це прийняти новий тариф на доставку пенсій, який ще у листопаді 2017 року був затверджений міністерством інфраструктури та міністерством економічного розвитку та торгівлі. Але він торпедується міністерством соціальної політики. Другий шлях – винести послугу із доставки пенсій на відкритий тендер, аби ринок вирішив вартість цієї послуги».

«Це має бути на ринкових умовах, визначених у відкритому тендері, а не з регульованим тарифом чи виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо людей похилого віку або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати лише в одній банківській установі, до якої ще треба їхати 30-50 км. Тоді мова йшла про 200 тисяч людей, зараз – вже йдеться про мільйони найменш захищених громадян», – наголосив Ігор Смілянський.