forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com

КП

КП "СТРИЙТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО" МАЄ ЗАВИЩЕНІ ЦІНИ НА ТЕПЛО

Вчора, 9 липня, в Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області відбулась прес-конференція, на якій обговорили впровадження нового проекту міністерства «Чесна платіжка».

«Чесна платіжка» – це урядова ініціатива, відповідно до якої передбачено встановити граничну й обґрунтовану ціну на тепло і гарячу воду по всій Україні.  Проаналізувавши ситуацію, було з’ясовано, що чимало компаній-постачальників, завищують ціни на послуги

іни на опалення та гарячу воду в різних областях України суттєво відрізняються, тому що  тарифи формують непрозоро.  У зв’язку з цим, в країні запустили ініціативу «Чесна платіжка», аби надавати якісніші послуги за справедливою ціною.

Нагадаємо, що тарифи встановлюють органи місцевого самоврядування або Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

В межах Львівської області завищені тарифи надавали такі підприємства :КП "Стрийтеплокомуненерго", КП «Бориславтеплоенерго», МКП «Жидачівтеплокомуненерго», ПТМ «Самбіртеплокомуненерго» та інші.

Микола Станіщук заявив, що управління юстиції буде допомагати жителям Львівської області боротися з нечесним наданням теплових послуг. 

За його словами пана, вже зафіксовано граничну вартість тепла на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн за 1 кв. м у разі відсутності лічильника. За розрахунками Мін’юсту, в середньому тариф на опалення по Україні зменшиться на 14%. Порахувати розмір вашої економії можна скориставшись онлайн-калькулятором розрахунку чесної платіжки, розміщеному на сайті Міністерства юстиції за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/info/onlayn-kalkulyator-poslug

У випадку, коли споживча платіжка не відповідає вашим розрахункам, за умови, якщо орган місцевого самоврядування не перерахував тарифи, варто повідомити про порушення на Урядову гарячу лінію за номером 1545, або ж звернутися до органу місцевого самоврядування з вимогою щодо виконання рішення Уряду. Зразок вимоги можна завантажити на сайті Міністерства юстиції.

Нові тарифи на послуги постачання теплової енергії і гарячої води наберуть чинності з початку опалювального сезону 2019/20 року. При цьому порядок призначень субсидій не зміниться.