forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
ВІЙСЬКОВИЙ МЕДИК ПРОВІВ ЗАНЯТТЯ З ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ЛИСОВИЧ

ВІЙСЬКОВИЙ МЕДИК ПРОВІВ ЗАНЯТТЯ З ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ЛИСОВИЧ

Днями, до учнів 10 та 11 класів Лисовицької середньої загальноосвітньої школи-ліцею І – ІІІ ступенів завітав фельдшер Теребовлянського зенітного ракетного полку повітряного командування «Захід» сержант Ульян Гречан. Захід відбувся за ініціативою військовослужбовця полку, а також вчителя Захисту Вітчизни Бориса Федусів.

Про це інформує прес-служба Стрийської РДА.

Нині знання з тактичної медицини стають у нагоді не лише військовим, а й школярам, оскільки вони сприяють військово-патріотичному вихованню, підвищенню інтересу старшокласників до військової справи, а також здобуття учнями знань і навиків у військовій медицині.

Три години поспіль сержант Гречан не лише розповідав, а й наочно показував, як надавати першу медичну допомогу під час поранень у ході ведення бойових дій. Зокрема, зупиняти кровотечі, накладати джгути, робити штучне дихання, надавати допомогу під час зупинки серця, адже усе це, в разі потреби, має допомогти бійцю вижити на полі бою.

За словами військового, на передовій такі знання передають не лише медикам, а й солдатам, які повинні вміти надати допомогу як собі, так і своєму побратиму. Саме системні знання дозволять правильно й алгоритмічно надавати медичну допомогу пораненим. – Тактична медицина працює у випадку трьох дефіцитів: часу, інформації, ресурсів. Дозволяє зробити мислення рятувальника простим і тактичним, бо прості і правильні речі рятують життя– зауважив Ульян.

чні з цікавістю спостерігали і слухали військового фельдшера, а також ставили запитання. Підбивши підсумки проведеного заходу, учні подякували гостю за таку неординарну і цікаву зустріч та на згадку подарували подарунок.

Довідково

До слова, Ульян закінчив Дрогобицьке медичне училище. 2017 року підписавши контракт зі Збройними Силами України, чотири місяці був інструктором на Яворівському полігоні, вже згодом перевівся до Теребовлянського полку. Невдовзі, Ульян разом зі своїми побратимами вирушить в зону ООС.

Фото: Стрийська РДА.

1 1