forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ У СТРИЮ ЗАКЛИКАВ МОЛИТИСЯ МАТЕРІВ ЗА СВОЇХ ДІТЕЙ

БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ У СТРИЮ ЗАКЛИКАВ МОЛИТИСЯ МАТЕРІВ ЗА СВОЇХ ДІТЕЙ

4 серпня 2018 року з нагоди XIII з’їзду спільноти «Матері в молитві» Стрийської єпархії до міста Стрия завітав Блаженніший Святослав, який у співслужінні єпарха Стрийського владики Тараса (Сеньківа) та єпископа-помічника владики Богдана (Манишина) очолив Архиєрейську Літургію. Розважаючи над текстом Євангелія дня, Глава УГКЦ сказав, що сьогоднішнє Євангеліє пояснює нам ким ми є через поняття «дитина».  Бог Отець сьогодні дає нам зрозуміти, що сотворив нас не для того, щоби ми були слугами, чужими, а для божественного синівства.

Головна молитва, яку залишив нас Спаситель розпочинається із слова «Отче», яке є Божим об’явленням, що Бог в якого ми віримо є нашим Отцем, а ми є його діти. В кінці цю правду Отець явив у своєму Єдинородному Сині, про що ми кажемо у символі віри. Дух же Святий, якого отримуємо у Таїнстві Хрещення і який, замешкавши у нашому серці зсередини навчає нас і єднає з Богом, є за словами апостола Павла також «Духом усиновлення». «Чи ж ви не знаєте, що у ваші серця Бог Отець влив свого Духа, який з вас кличе до Нього «Авва Отче». Тому, за словами Блаженнішого Святослава, на питання «хто ми?», маємо з певністю відповідати, що ми є діти Божі, спадкоємці царства небесного, яке неможливо заробити, а тільки унаслідувати.

Звертаючись до учителя Церкви ІІІ ст., Патріарх зауважив, що «ніхто не може мати Бога за Батька, якщо він не має Церкву за матір». А цю правду можна зрозуміти лише через призму свідоцтва, молитви і навчання рідної матері. «Пізнаючи обличчя своєї матері, дитина може відкрити для себе обличчя свого Небесного Отця». На жаль, людина в сьогоднішній культурі є людиною сирітства. Тому так важко їй є зрозуміти і прийняти своє Боже синівство.

Блаженніший Святослав в особливий спосіб наголосив на важливості і силі материнської молитви, без якої немає справжнього глибокого життя християнської родини, немає повноцінного молитовного життя у Христовій Церкві. «Молитва мами відкриває небо, молитва мами рятує свою дитину і дає їй ключі до життя вічного». У сьогоднішній  борні Україна стоїть завдяки молитві української матері, яка «молитовним покровом огортає своїх дітей на фронті, лікує їхні рани, випрошує кращої долі для нашого народу та держави», – мовив Глава і Отець УГКЦ.

На завершення проповіді Архиєрей висловив слова вдячності спільноті «Матері в молитві»: «Сьогодні я прибув до вас дорогі матері, щоби схилити голову і сказати щире спасибі в імені ваших дітей, в імені України. Сьогодні ви помагаєте кожному українцеві зрозуміти ту велику силу Божої любові, скликаєте вогонь Духа Святого на нашу землю і наш український народ. Хочу подякувати вам за те, що пригадуєте ким ми з вами є – дітьми Божими».  А до всіх присутніх звернувся із закликом «вчімося разом молитися», аби та сила, яку Господь дав нам у руки була запорукою нашої національної сили, нашим скарбом, ключем до нашої перемоги. Також Блаженніший закликав в особливий спосіб вглядатися в обличчя Марії в чудотворній іконі Ліської Богородиці  і вчитися від неї синівської довіри та молитви, бо ця материнська молитва оновить лице української землі.

Лічильник

5623959
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Вся статистика
317
2843
3160
5508631
58412
102086
5623959

Ваш IP: 52.87.253.202
СьогоднІ: 22-01-2019