forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ ВИПУСТИВ МОНЕТУ ДО ТИСЯЧОЛІТТЯ ПРАВЛІННЯ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ ВИПУСТИВ МОНЕТУ ДО ТИСЯЧОЛІТТЯ ПРАВЛІННЯ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

Сьогодні, 6 серпня, Національний банк, продовжуючи серію «Княжа Україна», вводить в обіг срібну пам’ятну монету  «1 000 років від початку правління київського князя Ярослава Мудрого» номіналом 20 гривень.

Про це повідомили в НБУ.

Зазначається, що монета присвячена остаточному утвердженню на київському престолі (1019-1054) великого князя Ярослава Мудрого – державного діяча, за часів якого Київська Русь сягнула піку своєї могутності.

«Під рукою Ярослава Володимировича Київська держава укріпила та розширила свої кордони, зміцнила міжнародне становище, а культура Русі досягла найвищого розвитку», – йдеться у повідомленні.

На аверсі монети зображено макет реконструкції Софійського собору ХІ століття на тлі абрису його бань. Ярослав Мудрий був високоосвіченою людиною. Дбаючи про освіту і культуру свого народу, він заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку.

За князювання Ярослава Володимировича було укладено збірник законів – Правду Ярослава, що становить найдавнішу частину Руської Правди. Її стилізований сувій розміщено у центрі аверсу монети. По обидва боки від сувою – позолочені вірчий знак князя та його печатка.

На реверсі монети зображено стилізований літописний фрагмент із мініатюрою. Саме за ініціативи Ярослава Мудрого організовано переклад грецьких та інших книг на церковнослов’янську мову, багато книг переписано, а також укладено літописний звід.

Художник – Наталія Фандікова.

Скульптор – Святослав Іваненко.

Вартість монети: 2 121 гривень.