forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, ГОЛІВ ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА РАД ТРУДОВИХ КЛЕКТИВІВ

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, ГОЛІВ ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА РАД ТРУДОВИХ КЛЕКТИВІВ

Управління праці та соціального захисту населення звертається до керівників, голів профспілкових комітетів та рад трудових колективів підприємств, установ та організацій м. Стрия всіх форм власності, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах та укласти нові або продовжити дію укладених колективних договорів на 2019-2020 роки.

Про це повідомляють у Стрийській міській раді.

Коли мова йде про колективні переговори, необхідно пам’ятати, що обидві сторони, які беруть у них участь, об’єднує спільний інтерес: успішний розвиток підприємства, установи, організації, який забезпечує стабільне джерело доходів. Жодна із сторін не зацікавлена в діях, що можуть розбалансувати роботу підприємства.

Значення колективного договору полягає в тому, що він направлений на вдосконалення виробництва, організації праці, підвищення продуктивності праці.

При розробці колдоговорів обов’язково мають бути додержані, в якості мінімальних гарантій, норми трудового законодавства, а також положення Генеральної, галузевих угод, обласної угоди з соціально-економічних питань. Особливу увагу слід приділити питанням розвитку виробництва, забезпечення повної зайнятості, оплати праці та недопущення її заборгованості, охороні праці, соціального захисту працюючих.

Звертаємо увагу, що правові засади розроблення, укладання та виконання колективних договорів визначені Законами України “Про колективні договори і угоди”, та “Про соціальний діалог в Україні”, Кодексом законів про працю України, статтею 65 Господарського кодексу України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 768 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».

Для більш детальної інформації натисніть тут.