forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
У РДА ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ ДНПК З ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ПТАШИНОГО ГРИПУ

У РДА ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ ДНПК З ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ПТАШИНОГО ГРИПУ

 11 січня відбулось засідання ДНПК при Стрийській райдержадміністрації у зв’язку з виявленням високо патогенного пташиного грипу на сході Польщі.

Про це повідомляють у Стрийській РДА.

На засідання були запрошені керівники чотирьох птахогосподарств Стрийського району.
В ході засідання керівників птахогосподарств зобов’язали неухильно дотримуватися «Спільних заходів по недопущенню занесення і розповсюдження пташиного грипу на території Стрийського району на період 2017 – 2021 р.р.» затверджених головою ДНПК при Стрийській РДА від 17.01.2017р. а також надано «План дій при підозрі захворювання (загибелі) на грип птиці».

Довідково

Грип птиці — гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці.
До грипу сприйнятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи. Основними переносниками інфекції є перелітні водоплавні птахи. Як тільки відповідне захворювання виявлено на будь-якій території, відомства встановлюють обмеження на експорт птиці з цієї країни і вживають відповідних заходів для ліквідації хвороби (карантин, зонування, дезінфекція). Пташиний грип завдає значної економічної шкоди як державі, так і виробникам.