forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
ПУТІН СПРОСТИВ ПРОЦЕДУРУ ОТРИМАННЯ РОСІЙСЬКИХ ПАСПОРТІВ ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ УКРАЇНЦІВ

ПУТІН СПРОСТИВ ПРОЦЕДУРУ ОТРИМАННЯ РОСІЙСЬКИХ ПАСПОРТІВ ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ УКРАЇНЦІВ

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення спрощеного порядку отримання російського громадянства для додаткових категорій громадян України.

Відповідний указ опублікували на офіційному інтернет-порталі правової інформації разом із зразком заяви про прохання надати громадянство, повідомляє Громадське радіо.

Згідно з указом, подати заяву на спрощене отримання паспорта РФ можуть:

  • громадяни України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, які народилися і постійно проживали на територіях Республіки Крим та м.Севастополя, які виїхали за межі зазначених територій до 18 березня 2014 року, а також їхнім дітям, подружжю і батькам;
  • особам без громадянства, які народилися і постійно проживали на територіях Республіки Крим та м.Севастополя, які виїхали за межі зазначених територій до 18 березня 2014 року, а також їхнім дітям, подружжю і батькам;
  • громадянам України та особам без громадянства, які мають дозвіл на тимчасове проживання в Росії, вид на проживання в РФ, посвідчення біженця, посвідчення про надання тимчасового притулку на території РФ або свідоцтво учасника Державної програми зі сприяння добровільному переселенню в РФ громадян, які проживають за кордоном, які постійно проживали на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України станом на 7 квітня 2014 року і 27 квітня 2014 року відповідно, а також їхнім дітям, подружжю і батькам;
  • іноземним громадянам та особам без громадянства, які самі або найближчі родичі яких були піддані депортації з території Кримської АРСР, а також їх прямим родичам.

Також в указі йдеться про те, що отримати паспорт РФ у спрощеному порядку можуть також громадяни Афганістану, Іраку, Йемену та Сирії, які народилися на території СРСР.

Нагадаємо, 24 квітня російський президент Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей.

Міністр закордонних справ Клімкін відреагував на це, назвавши це «паспортним» етапом окупації Донбасу.

За дорученням Президента України Петра Порошенка постійний представник України при ООН вже звернувся до Ради Безпеки.

Офіційний представник Євросоюзу заявив, що видача російських паспортів мешканцям окупованої частини Луганської та Донецької областей є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Москви.

З цього приводу віце-прем’єр-міністр Грузії у 2006-2012 роках Гіоргі Барамідзе зазначив, Росія обов’язково намагатиметься посилити свій тиск на Україну, вона застосовує методи, які свого часу спрацювали в Грузії. Роздача паспортів на окупованих територіях була одним із елементів підготовки повномасштабної агресії. Однак, наша держава має значно більше можливостей, ніж тогочасна Грузія.