СТРИЙСЬКА «СКАЛА» У ТОВАРИСЬКОМУ МАТЧІ ЗІГРАЛА ВНІЧИЮ З «КАРПАТАМИ»

Молодіжна команда «Карпат» в рамках підготовки до нового Чемпіонату України U-21 сезону-2017/2018 провела четвертий контрольний поєдинок літнього міжсезоння.

Після гостьової нічиєї з луцькою «Волинню» (3:3), домашньої поразки від івано-франківського «Прикарпаття» (0:1) та перемоги в рідних стінах над тернопільською «Нивою» (3:2), підопічні Олександра Чижевського і Романа Толочка гостювали у Стрию, де провели товариський спаринг зі «Скалою», яка за підсумками минулого сезону вилетіла з Першої ліги до Другої.

«Скала» (Стрий) – «Карпати» U-21 (Львів) – 0:0

5 липня. Початок – 17:00. Стрий. Стадіон «Сокіл». +24°С. 250 глядачів.

Арбітр – Борис Гребінь (Великі Дідушичі).

«Скала»(перший тайм): Білик, В. Кузів, Подоляк, Гравець на перегляді, Фляк, Березовий, Заїченко, Намуйлик, Маляренко, Гравець на перегляді, Корчемкін.

«Скала»(другий тайм): Фіяло, В. Кузів, В. Альохін, Подоляк, Гравець на перегляді, Фляк, Березовий, Р. Кузів, Намуйлик (Гравець на перегляді, 55), Корчемкін (Білас, 55), Гравець на перегляді.

Тренер – Роман Гнатів.

«Карпати» U-21: Мозіль (Сілецький, 46), Веремієнко, Сениця, Саутін, Стасишин, Лебеденко, Лебедь (Малашевський, 76), Толочко (Сільченко, 76), Саламаха (Шина, 46; Ременюк, 76), Войтович (Сластінов, 64), Заїкин (Карпенко, 46).

Тренер – Олександр Чижевський.

Прибувши до Стрия на товариський спаринг, карпатівці були неприємно здивовані: поле стадіону «Сокіл», яке зазвичай завжди знаходиться у цілком придатному для гри в футбол стані, цього разу, м’яко кажучи, було не готовим для свого прямого призначення: саме поле – надто тверде, а газон – давненько не кошений. Але то проблеми стрийського клубу, а звітна гра все ж відбулася.

Звітний поєдинок був цікавий тим, що в складі карпатівської молодіжки вийшли на поле у стартовому складі два колишні гравці «Скали» – правий захисник Назар Стасишин та центрфорвард Дмитро Заїкин. Одразу скажемо, що обоє проявили себе з хорошої сторони. Водночас, за стрийську команду грала група вихованців карпатівських шкіл – Роман Подоляк, Андрій Маляренко, Михайло Березовий, Петро Намуйлик.

Перший тайм пройшов за помітної переваги гостей, які грали агресивно в атаці і, незважаючи на якість поля, створили багато небезпечних моментів. Відзначимо, що на відміну від попередніх спарингів, цього разу «леви» непогано подавали з флангів, перебиваючи м’яча через ближніх захисників команди суперника. Особливо виділявся своєю активністю Назар Стасишин, який з правого крила атаки зробив два класних навіси на Володимира Войтовича, але останньому, пробиваючи по воротах головою, в обох випадках бракувало влучності. Дві гарні нагоди відкрити рахунок у матчі не реалізував і Дмитро Заїкин, якого партнери виводили один на один з воротарем. У першому епізоді центрфорвард «зелено-білих» пробив повз рамку, а в другому – програв очну дуель кіперу Олегу Білику, який відбив удар нападника.

Тож хоча перший тайм і завершився без голів, але гра підопічних Олександра Чижевського і Романа Толочка залишила приємне враження. В першу чергу сподобалися взаємодія гравців – як на флангах, так і в середині, де два Романи – Толочко і Лебедь – переграли своїх візаві зі «Скали». На хорошому рівні зіграла й наша лінія оборони. А найкращим мірилом її дій був той факт, що за перші 45хвилин матчу у господарів фактично не було по-справжньому гольових моментів.

У другому таймі гра карпатівців виглядала не настільки якісною. Але на то були причини – тренери провели низку замін і на поле вийшли менш досвідчені та більш молодші за віком гравці. Ініціатива, щоправда, й надалі по-більшості була у нашої команди, однак у діях гостей стало менше гостроти. Окрім того, далася взнаки й втома. Все ж «зелено-білі» уже три тижні працюють у режимі дворазових тренувань з мінімумом вихідних. Та й грають контрольні спаринги без спеціальної підготовки до матчів – на фоні втоми, тому в іграх бракує свіжості, а це також позначається на якості гри.

Але треба віддати належне й супернику. Підопічні Романа Гнатіва робили усе можливе, аби чинити гостям серйозний опір. Так, головним чином «малиново-зеленим» доводилося оборонятися, однак при першій нагоді вони вибігали в контратаки. Інша справа, що в свою чергу задня лінія «Карпат» вдало перекривала усі шляхи до своїх воріт, а тому усе, що вдалося створити гравцям «Скали» в атаці, це кілька напівмоментів. Але тут слід зазначити, що Роман Гнатів фактично формує нову команду, для якої звітний поєдинок був лише другим контрольним спарингом у рамках підготовки до нового сезону.

У підсумку глядачі, побачивши доволі пристойний рівень футболу, так і не дочекалися забитих м’ячів: фінальний свисток зафіксував нічийний рахунок – 0:0. Та рахунок, за великим рахунком, у товариських іграх значення й немає – головне отримати гравцям ігрову практику та налагоджувати командні взаємодії.

Додамо, що свій наступний, заключний контрольний спаринг літнього міжсезоння молодіжка «Карпат» проведе в п’ятницю, 7-го липня. Суперником підопічних Олександра Чижевського і Романа Толочка буде новачок Прем’єр-ліги – рівненський «Верес». Гра відбудеться на полі стадіону у Винниках. Початок – о 17:00.