forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
КЕРІВНИК СТРИЙСЬКОЇ РДА ЗУСТРІВСЯ З ГРОМАДАМИ СІЛ ДОЛІШНЄ ТА РОЗГІРЧЕ

КЕРІВНИК СТРИЙСЬКОЇ РДА ЗУСТРІВСЯ З ГРОМАДАМИ СІЛ ДОЛІШНЄ ТА РОЗГІРЧЕ

      8 червня голови райдержадміністрації Василя Зубрицького за участю керівника відділу освіти Миколи Пищика здійснив робочу поїздку до Розгірченської та Долішненської сільських територіальних громад. Розпочалась вона з відвідання закладів соціальної сфери - сільських рад та навчальних закладів. Там керівник району спілкувався з представниками органів місцевого самоврядування та педагогічними колективами малокомплектних шкіл Розгірчого та Горішнього. За словами керівника відділу освіти Миколи Пищика, протягом останніх років склалася складна демографічна ситуація, у зв’язку з чим наповнюваність 5-9 класів в даних школах становить від 1 до 3 учнів, витрати на їх утримання значні. Це потребує упорядкування мережі загальноосвітніх навчальних закладів Стрийського району. Відповідно до законодавства України, з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), у яких кількість дітей становить менше 25 осіб, за рахунок державної освітньої субвенції не здійснюватиметься.
     «Оптимізація освітньої мережі насамперед має забезпечити підвищення якості освіти, економічну ефективність, поліпшення доступу до якісної освіти, приведення освітньої мережі у відповідність до потреб і особливостей району», - зазначив керівник району.
     Крім того, голова райдержадміністрації під час зустрічі із колективами порушив питання об’єднання територіальних громад. Присутні обговорили можливі варіантами щодо ймовірного об’єднання їхніх сільських рад. Проте Василь Зубрицький зауважив, що будь-які варіанти потребують додаткового обговорення та опрацювання на місцях. Відтак, питання залишається відкритим, оскільки закон трактує про добровільне об’єднання громад. «Наразі громади самостійно вирішують, у якому напрямку їм рухатися, як скористатися повноваженнями та наданим їм фінансовим ресурсом», - додав на завершення робочої поїздки голова райдержадміністрації.

Джерело: РДА