forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com

В УКРАЇНІ СКАСУЮТЬ ТРУДОВІ КНИЖКИ

В УКРАЇНІ СКАСУЮТЬ ТРУДОВІ КНИЖКИ

Кабінет міністрів України почав роботу над скасуванням обов'язковості трудових книжок. Замість них запустять електронні аналоги - документи про стаж роботи, які можна буде отримати в інтернеті.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

«Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок», - написав Дубілет.

Він зазначив, що серед ключових тез пропонованої реформи можна виділити те, що громадяни не будуть зобов'язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

«Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців із 2000 року є й так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані», - додав Дубілет.

Українці також зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет. Його вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж майбутнього працівника з офіційних реєстрів.

«Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатись ЕЦП (електронним цифровим підписом – ред.). Також, сподіваюсь, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатись на ці документи», - зазначив Дубілет.

Крім цього, якщо у працівника є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію до електронного реєстру - самостійно або через роботодавця. В такому випадку зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім не буде потреби.

Міністр також додав, що якщо хтось усе-таки захоче «колекціонувати» інформацію про свій стаж у трудових книжках, заборонити цього ніхто не може.

«Можна й надалі просити свого роботодавця робити в ній записи й ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець цього тепер не зобов'язані робити. Я сподіваюсь, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанови й запустити все технічно вже цього року», - резюмував Дубілет.