forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО СТРИЙЩИНИ

ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО СТРИЙЩИНИ

     В управлінні соціального захисту населення Стрийської РДА на обліку перебуває 270 осіб, які отримали посвідчення учасника бойових дій за участь в анти - терористичній операції, 6 сімей загиблих учасників АТО, 3 інваліда війни з числа учасників АТО, які користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». У 2016 році управлінням скеровано на проходження психологічної адаптації 25 учасників АТО, на санаторно-курортне лікування – 2 учасників, 3 осіб пройшли професійне навчання на курсах водіїв, один навчається в даний час. До 5 травня за кошти державного бюджету виплачено щорічну допомогу 193 учасникам бойових дій АТО, одному інваліду війни та 6 членам сімей загиблих.
     Станом на 16 серпня до управління соціального захисту населення РДА звернулося 108 демобілізованих осіб, які отримали посвідчення учасника бойових дій за участь в антитерористичній операції, з питання надання допомоги з обласного бюджету в сумі 3,0 тис. грн. Разова допомога виплачена 90 особам на суму 270,0 тис. грн., на 18 осіб подана заявка в департамент соціального захисту населення в серпні.
У 2016 році в оздоровчі заклади південних областей України та Львівської області скеровано 21 дитину, батьки яких брали участь в антитерористичній операції,
     Для посилення соціального захисту осіб даної категорії рішенням сесії Стрийської районної ради від 29.12.2015 № 18 затверджено Районну програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016 рік, якою передбачено виділення коштів на надання допомоги для вирішення соціально-побутових проблем учасників АТО та їх сімей на суму 500,0 тис. грн. За рішенням комісії по розподілу коштів даної програми 6 сім’ям загиблих та пропавших безвісти учасників антитерористичної операції надано грошову допомогу на суму 151,0 тис. грн., 8 учасникам АТО на лікування – 71,0 тис. грн., на встановлення пам’ятників – 75,0 тис. грн. Окрім цього, з коштів даної програми виплачено допомогу до 25-ї річниці Незалежності України сім’ям загиблих, померлих, пропавших безвісти учасників антитерористичної операції на суму 35,0 тис. грн. (по 5,0 тис. грн. кожній сім’ї).
     За рішенням комісії райдержадміністрації з надання матеріальних допомог за рахунок коштів місцевого бюджету 86 сім’ям учасників антитерористичної операції надано грошової допомоги на суму 102,5 тис. грн.
     Рішенням сесії районної ради від 27.01.2015 №367 передбачено надання адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг сім’ям учасників АТО, які ще не отримали посвідчення «учасник бойових дій» та не отримують пільгу з державного бюджету. У I кварталі 2016 року надано адресної грошової допомоги 40 сім’ям на суму 72,3 тис. грн., у ІІ кварталі – 18 сім’ям на суму 3,3 тис. грн. Необхідно зазначити, що у 2015 році такою допомогою скористалося 145 сімей учасників АТО, загальна сума виплат склала 340,4 тис. грн.

Джерело: РДА