forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
У СТРИЙСЬКІЙ РДА ОБГОВОРЮВАЛИ ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧАСНИКІВ АТО

У СТРИЙСЬКІЙ РДА ОБГОВОРЮВАЛИ ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧАСНИКІВ АТО

       11 листопада у Стрийській районній державний адміністрації відбулась зустріч представників Львівської ОДА з волонтерами, активістами громадських організацій міста та району, представниками служб, які безпосередньо працюють й опікуються з учасниками АТО та їх родинами. У зустрічі взяли участь голова Стрийської РДА Любомир Стадник, заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Корнат, головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Володимир Шамрай та спеціаліст департаменту соціального захисту населення Тетяна Медвідь.
      “Наша зустріч не є випадковою. Вона зумовлена тим, що сьогодні увійшов у дію указ Президента про створення волонтерського Координаційного центру, і зараз є розпорядження голови ОДА про створення такого Центру у Львові. І відповідно, на сьогоднішній день, є склад такого центру, який представлений волонтерськими, громадськими організаціями, які опікуються соціальними проблемами учасників бойових дій”- зазначива заступник голови ЛОДА Андрій Корнат. Він також просив сформувати волонтерську групу, яка представлятиме Стрийщину у новоствореному центрі.
      Володимир Шамрай розповів про те, як працюватиме цей центр. Головним його завданням він вбачає соціальний захист учасників АТО, як тих, що вже повернулися, так і тих, що тільки будуть вертатися, а також їхніх сімей. Він також наголосив на необхідності налагодження партнерського діалогу між представниками державних служб та волонтерськими організаціями, адже бійці швидше дослухаються до волонтерів, ніж до чиновників.
      "Я напевно найдивніший чиновник, я в вересні демобілізувався. Брав участь в антитерористичній операції. Я знаю як воно є. Всі проблеми усвідомлюю, перепускаючи їх через себе, - зазначив Володимир Шамрай, відповідаючи на питання громадських активістів, - Так склалось, що зараз я знаходжусь по той бік проблеми. Як буде проводитись робота щодо баз? У вас є вже конкретні номера телефонів, конкретні люди. Обов'язково будемо зв'язуватись з вами, щоб цю базу розширювати. Абсолютно знати все не можливо. Ми повинні разом спільно гуртуватися, щоб вирішити проблеми. Отже центр має займатися анкетуванням, ... максимально передзвонювати й розпитувати, які є проблеми".
      На зустрічі ще раз нагадали про всі пільги й соціальні гарантії, які мають учасники АТО. Зокрема йшлося про те, що державою закуплені путівки для психологічної реабілітації вояків, які можна отримати в органах соціального захисту. Тут можна подати заяву й на санаторно-курортне оздоровлення самих бійців, а також їх дітей. Пільги на комунальні послуги, право на отримання земельної ділянки, безкоштовне протезування зубів, реабілітація, медична діагностика та лікування, сім'ям загиблих виділені кошти і вони вже є у місцевих бюджетах на придбання житла. Усі ці питання на Стрийщині вирішуються. Скажімо за словами керівника управління соціального захисту населення м. Стрия Романа Волинця земельні ділянки виділили 300 учасникам АТО. Проте дещо виникли проблеми з купівлею житла для дружини Павла Коваля. На цю проблему звернули увагу волонтери. Як з'ясувалося, для придбання житла цій родині з державного бюджету виділили 297 тисяч гривень, та вартість житлової площі, яку підібрали перевищує цю суму, тож цю проблему до кінця місяця повинні вирішити силами міського бюджету та небайдужих людей.
     “Протезування, реставрація зубів — це питання є безкоштовним, як і реабілітація, як і повністю діагностика. Все, що стосується цих елементів, воно є безкоштовним. Якщо є якість замешкання, проблеми в частині коштів у місті чи районі, проблеми нема в області. Госпіталь у Винниках до ваших послуг”, - зазначив на завершення Андрій Корнат, з проханням донести цю інформацію до усіх учасників АТО та їхніх сімей.