forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
 У СТРИЮ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ ПРО ВИШИВАНКИ

У СТРИЮ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ ПРО ВИШИВАНКИ

      Вчора в читальному залі центральної бібліотеки міста відбулася презентація книги "Вишиванки від панянок". Автор книги член Національної спілки майстрів України, майстер народного мистецтва України, керівник секції вишивальниць при літературно-мистецькому об"єднанні "Хвилі Стрия" Ольга Савчин та її учениці "Школи шляхетних українок". Майстриня разом зі своїми дівчатками збирали й відтворювали на полотні зразки вишиванок, які збереглися у родинних скринях і сьогодні презентує їх читачам .
      Книга видана у Стрию форматом А4, де розміщені кольорові світлини вишиванок, їхній опис та історія. Цей мистецький альбом доповнюють вірші Теодори Савинкької-Латик та Лесі Павлів.
      «Школа шляхетних українок» діє при Стрийській гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького, з ініціативи Стрийської міської організації «Союзу Українок» з 2011 року. Сьогодні її перші учениці, які долучилися до видання, навчаються в 11 класі. Школа продовжує навчати уже молодших дівчаток п'ятого класу. Духовним наставником шляхетних панянок є отець Степан Кузишин, який був присутній на презентації книги.
      Чимало гостей прийшли на це свято візерунку й друкованого слова. Читальний зал не міг вмістити усіх бажаючих, тож гості спостерігали за дійством і з сусідніх кімнат бібліотеки. Серед них були і гості з Дрогобича. Зокрема керівник творчої лабораторії "Мистецька Бойківщина", доцент Дрогобицького державного педагогічного університету Надія Кузан, яка подякувала Ользі Савчин за те, що залучила її до співпраці над цією книгою.
      Про свою співпрацю і дружні відносини з автором розповіли Зеновія Ханас та Галина Верес. Шляхетні панянки долучилися до свята поетичним словом та піснею. А заступник міського голови Роман Волинець був щиро вражений від побаченого.
      У свою чергу Ольга Савчин щиро подякувала усім, хто допоміг творити й побачити світ її вишиванкам.
      Усі, хто цінують красу української вишивки і бажають творити свої неповторні візерунки можуть скористатися альбомом "Вишиванки від панянки".