forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
14 ГРУДНЯ В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ ЧАЕС

14 ГРУДНЯ В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ ЧАЕС

14 грудня згідно Указу Президента України відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС . 

На обліку в управлінні соціального захисту населення Стрийської РДА  перебуває 93 учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в тому числі 16 осіб, яким встановлено групу з інвалідності, пов’язану з наслідками аварії.

При районній державній адміністрації діє Координаційна рада у справах громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, засідання якої проводяться щоквартально за участі голови громадської організації «Союз Чорнобиль України» Стрийщини Степана Михайлика, на засіданнях розглядаються питання соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС, їх медичного та пенсійного забезпечення, тощо.

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно розпорядження голови райдержадміністрації з районного бюджету виділено кошти в сумі 5,0 тисяч гривень для надання грошової допомоги постраждалим особам, мешканцям району.

Упродовж 2018 року відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” управлінням соціального захисту населення за рахунок коштів державного бюджету виплачено компенсацій та допомог на суму 299,5 тис.грн.

За рахунок коштів обласного бюджету за пільгове медичне обслуговування та зубопротезування відшкодовано 63,2 тис.грн. З місцевого бюджету додатково виділені кошти для надання матеріальної допомоги постраждалим громадянам. У 2018 році на дані цілі використано 81,0 тис.грн.

Упродовж року оздоровлено за рахунок коштів державного  бюджету 3 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1; 2 чорнобильців отримали матеріальну допомогу з місцевого бюджету в розмірі по 8,0 тис.грн. кожен на придбання путівок для оздоровлення; оздоровлено 5 дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Сьогодні, 14 грудня, делегація із Стрийщини взяла участь у обласних заходах з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відбулися в м.Львові біля пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» та у приміщенні ЛКП «Культурно-освітній центр» ім.О.Довженка.