forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ВІЙСЬКОВИЙ ПРИЗОВ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ВІЙСЬКОВИЙ ПРИЗОВ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

У жовтні 2017 року згідно з Указом Президента України від 24.02.2017 № 44/2017  розпочинається черговий призов на строкову військову службу. Триватиме він 2 місяці -  аж до  30 листопада.

Згідно чинного законодавства на службу призивають юнаків віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Солдати служать в армії 18 місяців, особи з вищою освітою – 12 місяців. За розпорядженням Президента України відправляти «строковиків» у зону бойових дій не будуть, однак, як заявив Президент Петро Порошенко, «юнаки повинні добре навчитися військовій справі». Варто зазначити, що призовники, яким надійшла повістка про прибуття на призовну дільницю, зобов'язані прибути до військового комісаріату в строки, зазначені в повістці. У разі, якщо повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Пезидента України.

Призовникам, які призиваються на строкову військову службу, встановлені наступні матеріальні пільги та виплати:

При призові на строкову військову службу:
- виплачується військовими комісаріатами грошова допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів, тобто 3293 гривні.

Під час проходження строкової військової служби:
- за працівниками, призваними на строкову військову службу, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форм власності – визначено Кодексом Законів про працю (стаття 119).

При звільненні зі строкової військової служби:
- виплачується органами соціального захисту за поданням військового комісаріату матеріальна допомога громадянам України, які звільнилися з військової служби, в розмірі: середньої заробітної плати на день призову, але не менше мінімальної заробітної плати встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, установах, організаціях); мінімальної заробітної плати, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали) - визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року №185.

Хто має право на відтермінування від служби?

Відповідно до ст. 17, 18 Закону України «Про військову службу і військовий обов’язок» відстрочка від призову на строкову службу надається:

тим, хто має непрацездатну матір або батька або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванні чи на утриманні перебував призовник;

         має дитину віком до трьох років;

         самостійно виховує дитину (без матері);

         має двох і більше дітей;

    має вагітну дружину або дружину-інваліда;

    є сиротою;

    які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби;

    якщо брат служить в цей же час в армії;

    молодший 21 року і при цьому отримує освіту за денною формою навчання у професійно-технічних навчальних закладах;

навчається у вищих навчальних закладах з денною формою навчання;

    педагогічним працівникам (на весь період роботи за фахом);

    медичним працівникам (на весь період роботи за фахом у сільській місцевості);    священикам (на весь період роботи за фахом);

    поліцейським (на весь період роботи за фахом);

    підозрювані у кримінальних злочинах.

Хто може отримати звільнення від призову  в армію?

До переліку входять:

непридатні за станом здоров’я;

особи,  старші  27 років.

Що загрожує за ухилення від військової служби?

За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до трьох років.

Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, він несе адміністративну відповідальність.