forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ДИТЯЧОЇ РЕАНІМАЦІЇ ТА НЕДБАЛЬСТВО ЛІКАРІВ У СТРИЮ ПОМЕРЛА ДИТИНА, - РОЗСЛІДУВАННЯ

ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ДИТЯЧОЇ РЕАНІМАЦІЇ ТА НЕДБАЛЬСТВО ЛІКАРІВ У СТРИЮ ПОМЕРЛА ДИТИНА, - РОЗСЛІДУВАННЯ

У дитячій міській лікарні Стрия немає реанімаційного відділення. Через цю проблему вже втрачено життя одного маляти. Стрияни переживають і за своїх дітей, щоб ті не стали наступними.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

У Стрию нарікають на відсутність дитячої реанімації у місті. Люди вважають, що дитячих смертей можна було б уникнути, якби було де їх рятувати. У місті є одна дитяча лікарня, але відгуки про неї несхвальні.

Молода матуся Марина теж нарікає на місцеву медицину, бо переконана, що лікування у Стрию дорівнює каліцтву.

«Лячно за свою дитину, якщо вона раптом захворіє. Наша медицина настільки слабка, що не можна бути впевненим у тому, чи людину вилікують, чи навпаки –доведуть до гробу. Так, у нас, в Стрию із здорових дітей роблять хворих. Лікарі зовсім некомпетентні, не вміють поставити правильний діагноз. Тому тут до медиків я не ходжу і дитину не ризикую приводити», – каже мешканка Стрия Марина.

Наталія Глотова на прикладі власної сім’ї гірко відчула, якою є медицина у рідному місті. У місцевий заклад привезла чотирирічного сина, аби врятувати його. Та це стало фатальною помилкою. Дитина померла у лікарні. 13-го січня цього року мати поховала свого синочка.

Пані Наталія впевнена – її кровинка жила б, якби не недбальство медиків Стрийської дитячої лікарні. Пригадує: у сина був кашель, нежить і підвищена температура. Аби не сталося біди, викликала чергового лікаря. Він призначив дексаметазон. Але вночі малий почав задихатись. Жінка одразу викликала швидку допомогу. У лікарні черговий лікар оцінив стан пацієнта як неважкий. Пан Войтановський дав Арсенчику ліків і малому наче полегшало. Проте не минуло й години, як дитина знову почала задихатись. Повторний прийом медикаментів нічого не дав, а сам лікар розгубився і зізнався, що не знає що робити.

Войтановський залишив маму із сином. Глотовим сказали чекати допомоги від інших медиків. Та на допомогу ніхто не поспішав. Тоді мати здійняла ґвалт і раптом в коридорі таки з’явились лікарі. Пані Наталя пригадує, що в цей день було свято Андрія і по всій лікарні розливався аромат кави.

Читайте також: У Борисполі завідувач пологового відділення напав на журналістів «Лікарських таємниць»

Лікарі оглянули малого і звеліли зробити рентген. Проте на процедуру ніхто із медперсоналу маму і сина не провів. Жінка самостійно занесла на руках сина у холодну кімнату, де на старому і моторошному приладі мали зробити рентген.

Маленького Арсенчика, закріпленого ремінцями, у підвішеному стані тримали над апаратом. Коли його зняли – посинілий хлопчик впав. Мама із сином на руках побігла до лікарів. Там взялися робити штучне дихання, але все марно. Настала клінічна смерть і серце Арсена зупинилось.

13 січня 2017 року –  чорний день для родини  Глотових. Сина не повернеш, а після його смерті лікарям залишалось лише виправдовувати себе.

Якби у Стрию було дитяче реанімаційне відділення, то шанси на одужання Арсена Глотового зросли б. Проте заступник мера не поспішає вирішувати проблему лікарні, мовляв, нема коштів.

Головний медик дитячої лікарні, крім того ще й депутат Оксана Вишинська про медзаклад розповідає з посмішкою. Жінка радіє, бо будівля має пластикові вікна, і їй байдуже, що від них дме. Тішиться з того, що є нові раковини. І немає значення, що вони вкриті грибком, а з крану тече холодна вода. Ліжка-сітки вартують окремої уваги. Для мам вони є справжнім випробовуванням.

Гордість міської дитячої лікарні – це маніпуляційна  кімната. Вона повністю біла, з металевими меблями та укомплектована. А найважливіше – у ній було те, що могло б врятувати життя маленькому Арсену.

«Ми маємо концентратор кисню, який даємо діткам із дихальними проблемами. Завдяки ньому навіть у ранньому віці можна допомогти дитині. Але особисто ми є лише педіатрами, тому не знаємо, як користуватись приладом. Проте плануємо відправити нашу Наталію Вікторівну на курси по застосуванню дефібрилятора», – каже завідувач відділенням денного стаціонару Стрийської дитячої лікарні Марія Коцина

В інших палатах лікарні – старі меблі та жахлива задуха. Натомість в ординаторській хороший інтер’єр, а на стіні висить молитва медичного працівника. Не потребує ремонту і кабінет очільниці, яка є членом політичної партії «Сила людей».

«Цього року ми отримали гарну технічну базу. Все за бюджетні кошти. Моє депутатське становище змогло посприяти цьому. Я радію, що наша лікарня добре працює. За 20 років у нас стався лише один летальний випадок. А все тому, що дитина вже була доставлена у надважкому стані. На розтині було видно, що всі бронхи забились гноєм. А це не стається за один день. Так, у нас немає відділення дитячої реанімації, бо кошти на це відсутні. Але, можливо, у перспективі буде. Наші ж лікарі є професіоналами. Вони хочуть їхати на курси підвищення кваліфікацій, але такої можливості наразі не мають», – говорить Марія Коцина.

Та лише самого бажання замало. Тому проект «Лікарські таємниці» звернувся до керівника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, аби той посприяв створенню відділення реанімації у стрийській лікарні.