forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
БЕЗ ЛЮБОВІ ДО ТОГО, ЩО ТИ РОБИШ НІЧОГО НЕ ВИЙДЕ, - АННА МУЗИЧУК ПРО ТРЕНУВАННЯ ТА ШАХОВІ МРІЇ

БЕЗ ЛЮБОВІ ДО ТОГО, ЩО ТИ РОБИШ НІЧОГО НЕ ВИЙДЕ, - АННА МУЗИЧУК ПРО ТРЕНУВАННЯ ТА ШАХОВІ МРІЇ

Анна Музичук – українська шахістка, дворазова чемпіонка України 2003 і 2014 років, чемпіонка світу серед шахісток віком до 20-ти років, чемпіонка світу зі швидких шахів та бліцу 2016 року. Вона їздить на чемпіонати світу в статусі фавориток, а за її перемоги радіють не лише стрияни, а й вся Україна.

Народилася  дівчина в родині шахових тренерів у Стрию. Разом з сестрою Марією, нині чемпіонка світу з шахів серед жінок 2015 року, вже з трьох років під керівництвом батьків почала пізнавати шахову майстерність.  

Анна зізнається, шахи вже давно стали професією, а тренування займають цілий день. І додає, мрії здійснюються, варто лише докласти зусиль.

«Найперше, дякую своїм батькам. Вони привчили мене грати в шахи. Ми дуже рано почали тренуватись, років до десяти ми вже почали їздити по чемпіонатах. Також вчителям», - говорить чемпіонка.

За словами її мами, Наталії, Анна навчилася грати в шахи швидше, ніж навчилася писати. А перший турнір зіграла у віці п’яти років. Перший чемпіонат виграла у 13, а в 17 вже стала міжнародним майстром і згодом отримала титул гросмейстера.

«Коли ти дитина, то думаєш ким ти станеш, коли виростеш. Але коли приходять перші успіхи, то починаєш задумуватися… Коли виграєш дитячі турніри, то переповнюють емоції, думаєш, можливо це стане твоєю професією. А коли вже виграєш дорослі чемпіонати, то це мрія, до якої ти йшла і яка починає здійснюватися», - з усмішкою згадує чемпіонка, як все починалось.

Проте, не всі мрії здійснилися. Є ще й такі, які відбирають вихідні і змушують тренуватися, знову і знову.

«Хотілося б виграти ще деякі змагання. Наприклад, олімпіаду з класичних шахів. Тренування, звісно, забирає дуже багато часу. Ми в основному тренуємося цілий день, в нас немає ні суботи, ні неділі. І так ще зі школи, навіть в школі ми займалися дуже багато», - розповідає Анна Музичук. 

Ми зустрілися з Анною під час шахового фестивалю у Львові, коли вона разом з сестрою провела невеликий майстер-клас для дітей. І всі дітки питалися про те, що треба для того, щоб бути чемпіонкою. З усмішкою Анна розповідає, що без любові до того, що ти робиш нічого не вийде.

«Для початку дитині це має подобатися. Якщо вона навіть талановита, має певні здібності, але вона не хоче, то навряд чи з того щось вийде. Має бути увага розвинута, але це все в процесі набувається. Звичайно, треба займатися у професійних школах з вчителями», - розповідає Анна.

Зараз дівчата живуть у Львові, оскільки у Львові є все для того, щоб професійно тренуватись. Проте, деякий період Анна виступала за Словенію. 

«Україна – дуже шахова держава. Львів – одне з найбільших шахових міст у світі. Тут проживає більше двадцяти гросмейстерів. І це дає певні передумови. Але все завжди впирається в кошти. Навіть після того, як ми стали чемпіонками світу. Не все так, як би мало бути», - неохоче зізнається Анна.

Кожна перемога дівчат сприймається українцями, як особиста. І гордість за них проймає навіть тих, хто до шахів немає жодного відношення. Та незважаючи на всі досягнення, сестри Музичук залишаються скромними та впевненими в собі людьми, які йдуть до своєї мети.

Фото: ФБ Анни Музичук