forkredit.com | www.sadowod.com | - | finntalk.com
ГАЗЕТА

ГАЗЕТА "ФОРТУНА" ОТРИМАЛА ПАСПОРТ - ЇЙ 16

           Учора, 11 серпня, наші колеги з газети "Фортуна" святкували день народження свого видання. Рівно 16 років тому побачив світ перший номер цієї газети. Тоді вона вийшла у  чорно-білому форматі. А наповнена була оголошеннями, зібраними на стовпах та дошках оголошень. Ідею створення такого видання запропонував Юрій Комарницький.  І ось сьогодні  вона вже святкує  своє повноліття.

               Святкування відбувалося у незвичному форматі. У краєзнавчому  музеї "Верховина" відкрили виставку присвячену цій події.  Експозицію назвали  "Газета - перша чернетка історії". Тут, на одному зі стендів,  представлений перший номер, який вийшов саме 11 серпня 2000 року.  Чорно-білий  й тоненький.  Далі були  спроби її удосконалити. З'явився колір, дизайнер вигадував нові елементи, додавав нові шрифти. Намагались зробити її  привабливою для читача. Як каже головний редактор Наталія Карпенкова, важливий не тільки зміст, а й форма.

               Окрема експозиція присвячена світлій пам'яті головного редактора Лілії Цалин, завдяки якій газета дістала розвиток й стала популярною серед читачів. Біль  втрати ще не залишив колектив.  Працівникам ще й досі не віриться, що їхнього редактора  нема. Інколи здається, що ось двері відчиняться й вона зайде впевненим кроком й спитає, ну що  готово, зробили?  Життя обірвалося та вона живе в серці кожного, у світлинах та здобутках. На стенді представлені грамоти й подяки, які отримала Ліля Цалин за свою роботу, її  книги для дітей.           

               На виставці представлені зразки газетних плівок, які демонструють технологію виготовлення газети.  Світлини працівників "Фортуни"  розміщені на окремому стенді, де вони одягнуті у стародавні вишиванки зі скрині краєзнавчого музею. Усі   молоді, красиві, творчі та  креативні.

               Особливе місце на виставці зайняв великий  паспорт громадянина України. Так креативно колектив підкреслив, що їм 16 і вони уже досягли повноліття. В документі  вписано Газета "Фортуна" Укрполівна.  Оскільки її засновником  є "Укрпол-Меді".  Такі ж символічні паспорти  редактор Наталія Карпенкова вручила усім працівники газети,   теперішнім  й тим, хто колись був членом колективу.  

 

Тож паспорт отримали  Михайло Олійник - заступник редактора, Роман Шуманськомий - перший  дизайнер, Олена Шуманська - дизайнер, Оксана Петриляк - головний бухгалтер,  Ірина Тимошенко - дизайнер,  Лариса Борис - технічний редактор, Галина Кахній - літературний коректор, Таня Казанцева  - секретар,  Ірина  Пасемко - керівник відділу реклами, Жанна Жук - менеджер з реклами, В'ячеслав Бобилков - водій, колишній працівник Ігор Борщик, і хоч на святі його не було, але документ зробили і для ідейного натхненника "Фортуни" Юрія  Комарницького.

               Спогади, вітання, подарунки, грамоти - усе це для улюбленої газети.  Своїми спогадами поділилися колишній працівник, перший дизайнер газети Роман Шуманський.  Він згадав, як Юра приносив кіпу зірваних з дощок оголошень.  Усі ці листочки вони розбирали, інколи було важко прочитати, що там  написано. Були випадки коли рекламодавці  скаржились.  Але маленькими кроками,  номер за номером газета розвивалась і ставала популярною, Згодом стала регіональною.

               Колектив "Фортуни" це велика родина, тож на свято прийшли зі своїми дітьми, маленькими фортунчиками.  Вони  віршами вітали іменинницю з Днем народження. А пісню для газети написав й заспівав Михайло Золотуха. З гумором та коломийками вітав колег Ігор Борщик зі своїм сином.  Галина Верес привітала й вручила грамоту від музейних працівників. І ще багато вітань та теплих слів від гостей свята, який на завершення частували смачним тортиком.

               Колектив "Ділового Стрия" приєднується до усіх привітань. Й бажає колегам творчого натхнення, професійного зростання, цікавих фактів, гострих новин,  яскравий світлин.  Миру, злагоди й достатку вам й вашим родинам.